Hoppa till sidans innehåll

En trevlig tävling igen med gott deltagande från klubben.

 

 

Resultat Hallarydsloppet 2009-04-13

Herrar 21.1 km 21100 meter

1 Limo, Robert IFK Växjö 72.34 3.26
2 Hansen, Lars SK Graal 73.16 3.28
3 Petersson, Marcus W IK Jogg 74.02 3.30
4 Vaugarny, Ludovic Ryssbergets IK 79.08 3.45
5 Grahn, Stefan OK Njudung 80.21 3.48
6 Karlsson, Inge Markaryd FK 82.37 3.54
7 Almarsson, Jonas SK Graal 82.53 3.55
8 Johansson, Rolf Strömsnäsbruk 84.25 4.00
9 Svensson, Eskil Simlångsdalens IF 86.37 4.06
10 Larsson, Otto Ryssbergets IK 87.06 4.07
11 Hanzon, Ola SK Graal 87.22 4.08
12 Andersson, Ronny Ballingslövs Kök 88.29 4.11
13 Ericsson, Ingemar Ljungby FIK 88.56 4.12
14 Berg, Sven-Inge Lönsboda SK 91.27 4.20
15 Nilsson. Hasse I Ryssbergets IK 92.12 4.22
16 Ekström, Dan Ballingslövs Kök 92.53 4.24
17 Johansson, Patrik Rydö ASK 93.28 4.25
18 Ekström, Roland Ballingslövs Kök 94.01 4.27
19 Wretström, Håkan SK Graal 94.45 4.29
20 Isaksson, William Jägersborgs IF 95.33 4.31
21 Kroon, Lars-Uno Laholms IF 96.15 4.33
22 Jönsson, Pierre Elmhults SC 96.31 4.34
23 Johansson, Niklas Elmhult SC 96.52 4.35
24 Välitalo, Soini Gränums IF 97.10 4.36
25 Mörck, Per-Erik Hässleholms Cykelklubb 98.25 4.39
26 Svensson, Jan-Olof Falkenbergs RR 98.52 4.41
27 Svedén, Bengt Falkenbergs RR 99.24 4.42
28 Olsson, Thomas Ballingslövs Kök 99.45 4.43
29 Gummesson, Johan Rydö ASK 100.40 4.46
30 Leppälä, Kari - 101.31 4.48
31 Jonsson, Fredrik Jönköping 102.29 4.51
32 Uhlin, Anders OK Gynge 103.22 4.53
33 Karlsson, Krister Växjö Löparklubb 104.07 4.56
34 Aikio, Visa Rydö ASK 104.52 4.58
35 Persson, Jörgen Rydö ASK 105.11

4.59

58 deltagare i klassen.

 

Damer 21.1 km 21100 meter
1 Bladh/Johansson, Ida SK Graal 90.50 4.18
2 Bardh, Annika SK Graal 93.38 4.26
3 Kroon, Anette Laholms IF 94.55 4.29
4 Johansson, Sandra IK Hakarpspojkarna 96.04 4.33
5 Nilsson, Annelie IK Jogg.se 96.12 4.33
6 Berntsson, Emma Elmhult SC 97.01 4.35
7 Hansen, Annika SK Graal 97.21 4.36
8 Karlsson, Pia Markaryd FK 103.30 4.54
9 Larsson, Sanna Rydö ASK 108.38 5.08
10 Liljequist, Barbro Elmhult SC 109.08 5.10
11 Jönsson, Jun Ja Markaryd 129.57 6.09

Herrar 9.8 km 9800 meter
1 Svensson, Joakim IKEA Fritidsklubb 37.54 3.52
2 Nilsson, Peter Elmhult SC 39.24 4.01
3 Persson, Roger Lidhults GOIF 39.34 4.02
4 Thörnblad, Mats 338 Småland 40.05 4.05
5 Bogren, Emil Rydö ASK 40.12 4.06

60 deltagare

Damer 6 km 6000 meter
1 Öhrn, Malin IFK Växjö 22.12 3.42
2 Biesért. Maria IFK Växjö 25.26 4.14
3 Lundin, Melie Vittsjö GIK 26.36 4.26
4 Nilsson, Jane Markaryd FK 26.49 4.28
5 Andersson, Hannah IFK Växjö 27.43 4.37
6 De Bie, Ellinor Kalmar 31.28 5.14
7 Arousell, Jessica Rydö ASK 31.45 5.17
8 Johansson, Marie Osby Aktivcenter 32.13 5.22
9 Gunnarsson, Josefina Opido Plast AB 32.14 5.22

34 deltagare

P16 3700 meter
1 Johansson, Pontus IFK Växjö
-
-
2 Karlsson, Axel FK Göingarna
-
-
3 Björkman, Patrik SK Graal
-
-
4 Persson, Kristoffer Rydö ASK
-
-

P.g.a en miss från arrangören finns inga tider,placering dock OK.

 

Skribent: Visa Aikio

Postadress:
Rydö Allmänna SK - Friidrott
Godhult 104
31491 Hyltebruk

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link