Hoppa till sidans innehåll

 

Och här är resultaten.......

 

 

 

 

 

Tävling F14 5,1 km 5100
1 Alma Ewebring Wärnamo SK 20.39 4.02
2 Lisa Berntsson Rydö ASK 20.55 4.06
3 Jenny Biersert Ljungby FIK 21.00 4.07
4 Therese Björkman SK Graal 21.50 4.16
5 Emelie Svensson Ljungby FIK 21.51 4.17
6 Emma Rundberg SK Graal 23.17 4.33
7 Emma Andersson Ljungby FIK 24.12

4.44

 

Tävling M10 km 10000
<= /td> Tid Km tid
1 Lars Johansson Enhörna IF 30.20 3.02
2 Robert Kibor Limo IFK Växjö 32.46 3.16
3 Robert Westman Hälle IF 33.59 3.23
4 Micael Lindqvist Skillingaryds FK 34.52 3.29
5 Nicklas Tollesson OK Alehof 35.52 3.35
6 Mattias Gunnarsson Värnamo 36.02 3.36
7 Johan Björklund Markaryds FK 36.07 3.36
8 Jonas Almarsson SK Graal 36.27 3.38
9 Inge Karlsson Markaryds FK 36.49 3.40
10 Stefan Johansson IK Sisu 36.52 3.41
11 Eskil Svensson Simlångsdalens IF 37.29 3.44
12 Mattias Vejklint Skillingaryds FK 37.32 3.45
13 Jonas Andersson 338 Småland 38.04 3.48
14 Dan Eliasson SK Graal 38.08 3.48
15 Daniel Evaldsson SK Graal 38.28 3.50
16 Andreas Nilsson Markaryds FK 38.41 3.52
17 Emil Bogren Rydö ASK 39.02 3.54
18 Mikael Davidsson IFK Växjö 40.45 4.04
19 Krister Karlsson Växjö LK 45.14 4.31
20 Dan Rundqvist Lessebo OK 47.29 4.44

 

Motion K & M 5,1 km 5100
1 Anna Jonsson IFK Växjö 20.36 4.02
2 Fredrik Eriksson Växjö LK 21.26 4.12
3 Lars Fagerberg Elektrolux Wascator 21.29 4.12
4 Maria Nilsson Elmhults SC 21.30 4.12
5 Kjell Möller Ängelholm 21.40 4.14
6 Andreas Hall Halls Mekaniska 21.41 4.15
7 Visa Aikio Rydö ASK 21.45 4.15
8 Christopher Nilsson Markaryds FK 21.47 4.16
9 Christer Fahlén Ljungby 21.52 4.17
10 Niklas Johansson SK Graal 21.53 4.17
11 Johan af Bjur Vaggeryds SK 22.17 4.22
12 Jane Nilsson Växjö 22.20 4.22
13 David Prytz Ljungby 22.24 4.23
14 Christer Svensson Rydö ASK 22.25 4.23
15 Jörgen Persson Rydö ASK 22.35 4.25
16 Fredrik Karlsson FK Finn 22.42 4.27
17 Oliwer Nilsson Markaryds FK 22.43 4.27
18 Helen Wallgren Delary 23.00 4.30
19 Thomas Bäcklund 338 Småland 23.12 4.32
20 Daniel Carlsson Växjö LK 23.29 4.36
21 Ulf Volmgren Strömsnäsbruk 23.35 4.37
22 Sören Fransson NT-Etikett AB 24.01 4.42
23 Jan-Erik Andreasson Markaryds FK 24.02 4.42
24 Boris Josefsson SK Graal 24.03 4.42
25 Kent Bergstrand Gårdsby IK 24.26 4.47
26 Thorbjörn Skogh Ljungby 24.38 4.49
27 Sven Johansson Älmhult 24.41 4.50
28 Ronnie Martinsson Strömsnäsbruk 24.49 4.51
29 Per-Ove Säll Ljungby 24.58 4.53
30 Jessica Arousell Rydö ASK 25.13 4.56
31 Daniel Nilsson Rydaholms GOIF 25.37 5.01
32 Cveto Serjun SK Graal 25.42 5.02
33 Anders Bergqvist SK Graal 25.46 5.03
34 Oskar Johansson Växjö OK 26.11 5.08
35 Mats Eliasson Skånes Fagerhult 26.19 5.09
36 Lars-Ola Bohlin Osby 26.51 5.15
37 Göran Sjödal Rataryd 26.57 5.17
38 Bengt Johannesson Markaryds FK 26.58 5.17
39 Kent Conradsson Team Åke 27.02 5.18
40 Birger Palm Markaryds FK 27.08 5.19
41 Josefina Gunnarsson Ljungby 27.14 5.20
42 Melena Jönsson FK Snapphanarna 27.18 5.21
43 Cilla Svensson Lidhults GOIF 27.22 5.21
44 Carl-Gustaf Ivarsson FK Snapphanarna 27.27 5.22
45 Åke Petersson Team Åke 27.43 5.26
46 Sölve Andersson Ljungby FIK 28.09 5.31
47 Bo Andersson Jönköping 28.21 5.33
48 Heidi Volmgren Strömsnäsbruk 29.00 5.41
49 Anneli Karlsson SK Graal 29.10 5.43
50 Mari Johansson Diö 29.17 5.44
51 Johnny Nilsson Rydaholms GOIF 29.37 5.48
52 Marie Josefsson SK Graal 29.45 5.50
53 Anette Larsen SK Graal 30.03 5.53
54 Bertil Nilsson Markaryds Jaktklubb 30.21 5.57
55 Tommy Reinholdsson Friskis o Svettis 30.47 6.02
56 Stig Persson Markaryds FK 32.43 6.24
57 Mats Johansson Gårdby IK 33.25 6.33
58 Anette Rosén Rydö ASK 34.48 6.49
59 Kerstin Nilsson Visseltofta 35.21 6.55
60 Jan Lindegard Älmhult 37.46 7.24
61 Inga-Lill Evaldsson SK Graal 43.03 8.26
62 Jan Willy Evaldsson SK Graal 43.06 8.27
63 Jun Jo Jönsson Markaryds FK 45.33 8.55
 

 

 

Skribent: Visa Aikio

Postadress:
Rydö Allmänna SK - Friidrott
Godhult 104
31491 Hyltebruk

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link