Hoppa till sidans innehåll

Klubbmästerskap

06 SEP 2011 08:37
Kul att vi blev så många, här kommer resultaten.
  • Skapad: 06 SEP 2011 08:37

Löpning lågstadiet 200 m

Pojkar

  1. Hampus                41,40
  2. Oskar                     42,96
  3. Felix                       44,30
  4. Edvin                      46,27

Flickor

  1. Engla                      41,00
  2. Elina                       43,80
  3. Linn                        44,00
  4. Tua-li                     44,44
  5. Alva                        65,00

Löpning mellanstadiet 200m

Pojkar

  1. Filip                        32,70
  2. Otto                       38,22          
  3. Eddie                     39,02

Flickor

  1. Felicia                    30,64
  2. Moa                       36,50
  3. Evelina                   38,40
  4. Lina                        45,80

löpning "pappor" 200 m

  1. Magnus                 28,42
  2. Krister                   29,50
  3. Elsaied                   32,52
  4. Ari                          33,01
  5. Tommie                 33,10
  6. Henrik                    33,16
  7. Fredrik                   33,60
  8. Mikael                   33,70
  9. Per-ola                  33,80

10. Robert                  33,91

11.Pekka                     38,00

Löpning "mammor" 200 m

  1. Carola               35,11
  2. Marja                36,38
  3. Fia                     37,90
  4. Therese            39,60
  5. Emma               48,12

Löpning "'äldre gruppen" 200 m

  1. Emil                        25,93
  2. Johan                     26,30
  3. Daniel                    27,30
  4. Erik                         27,50
  5. Henrik                    29,04
  6. Fredrik                   29,10
  7. Simon                    33,38
  8. Sanna                    36,00

Längdhopp lågstadiet

Pojkar

  1. Hampus                2,79
  2. Felix                       2,71
  3. Edvin                      2,53
  4. Oskar                     2,49

Flickor

  1. Engla                      2,58
  2. Tua-li                     2,16
  3. Linn                        2,10
  4. Elina                       2,02
  5. Klara                      1,78
  6. Alva                        1,63

Längdhopp mellanstadiet

Pojkar

  1. Filip                        3,15
  2. Otto                       3,09
  3. Eddie                     2,89

Flickor

  1. Felicia                    3,66
  2. Moa                       3,54
  3. Evelina                   3,08
  4. Lina                        2,29

Längdhopp "pappor"

  1. Magnus                 4,83
  2. Krister                   4,40
  3. Pekka                     4,21
  4. Tommie                 3,96
  5. Elsaied                   3,95
  6. Per-ola                  3,91
  7. Mikael                   3,81
  8. Henrik                    3,77
  9. Fredrik                   3,72

10.Robert                   3,67

11.Ari                          3,62

Längdhopp "mammor"

  1. Marja                    3,60
  2. Carola                    3,35
  3. Fia                          3,31
  4. Terese                   2,65
  5. Emma                    2,16

Längdhopp "äldre gruppen"

  1. Johan                     5,25
  2. Mikael                   4,69
  3. Jonathan               4,57
  4. Daniel                    4,47
  5. Erik                         4,18
  6. Henrik                    3,97
  7. Fredrik                   3,91
  8. Simon                    3,56
  9. Sanna                    3,42

Spjut lågstadiet

Pojkar

  1. Felix                       9,87
  2. Hampus                8,65
  3. Edvin                      7,49
  4. Oskar                     7,10

Flickor

  1. Engla                      6,62
  2. Linn                        5,11
  3. Tua-li                     3,22
  4. Alva                        2,55
  5. Elina                       1,19

Spjut mellanstadiet

Pojkar

  1. Otto                       16,82
  2. Filip                        14,80
  3. Eddie                     14,39

Flickor

  1. Moa                       16,61
  2. Felicia                    7,66
  3. Evelina                   7,35
  4. Lina                        3,30

Spjut "mammor"

  1. Gunilla                   16,46
  2. Carola                    13,59
  3. Marja                    12,74
  4. Emma                    12,57
  5. Fia                          12,14
  6. Terese                   12,05

Spjut "pappor"

  1. Pekka                     34,92
  2. Krister                   31,30
  3. Magnus                 29,87
  4. Henrik                    29,06
  5. Tommie                 24,87
  6. Ari                          22,79
  7. Robert                   22,51
  8. Mikael                   21,80
  9. Fredrik                   20,09

10. Per-ola                 17,86

11.Elsaied                   14,08

Spjut "äldre gruppen"

  1. Jonathan               51,04
  2. Mikael                   37,86
  3. Simon                    36,78
  4. Erik                         34,70
  5. Johan                     27,20
  6. Henrik                    26,87
  7. Emil                        19,78
  8. Daniel                    16,31
  9. Fredrik                   14,56

10. Sanna                   12,54

Skribent: Emil Bogren

Postadress:
Rydö Allmänna SK - Friidrott
Lärkgatan 1
31434 Hyltebruk

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link